Tanımlama Bilgisi Politikası


Bu web sitesini kullanarak, Tanımlama Bilgileri Politikasında açıklanan şekilde, bu web sitesinde bulunan tanımlama bilgilerini kullanmayı kabul etmiş olursunuz. Bu web sitesindeki tanımlama bilgilerini belirtilen şekilde kullanmayı kabul etmiyorsanız, lütfen web sitesini kullanmayı durdurun veya ilgili tanımlama bilgilerini devre dışı bırakın. Bu Tanımlama Bilgileri Politikasındaki değişikliklerin yayımlanmasının ardından RCI web sitelerini kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.


1. Tanımlama bilgileri nedir ve bu web sitesinde nasıl kullanılırlar?

 

Tanımlama bilgileri bir web sitesi tarafından oluşturulan metin dosyalarıdır ve web sitesine ulaşmak için kullandığınız bilgisayarınıza veya diğer bir aygıta yerleştirilirler. Bu web sitesinde tanımlama bilgileri; sitenin kullanımını değerlendirmek, geliştirmek ve takip etmek, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve değişim ve seyahat rezervasyonlarını kolaylaştırmak, tarayıcınızın web sitesinde dolaşmasına yardımcı olmak ve standart internet günlük bilgilerini ve ziyaretçi davranışı bilgilerini toplamak dahil olmak üzere çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. . Üçüncü taraflardan gelen tanımlama bilgileri Analitik sağlayıcımız tarafından web sitesi aktivitesiyle ilgili bize istatistiksel raporlar sağlamak üzere kullanılmaktadır. Aşağıdaki tabloda kullanılan tanımlama bilgileri ve amaçları hakkında ek bilgiler bulunmaktadır.

 

Bu web sitesinde bulunan hiçbir tanımlama bilgisi, bir kullanıcının adını veya kullanıcının kişisel olarak tanımlanabilmesini sağlayacak diğer bilgileri almaz. Yalnızca bir bilgisayarı veya diğer bir aygıtı tanımlamak için kullanılırlar. Bu web sitesinde tanımlama bilgileri tarafından toplanan tüm bilgiler birleştirilir ve bu nedenle anonimdirler.


Oturum tanımlama bilgileri bilgisayarınızın veya diğer bir aygıtın sabit diskinde bilgi saklamaz ve tarayıcı oturumunuzun bitiminde süreleri dolar, yani tarayıcı pencerenizi kapattığınızda oturum tanımlama bilgisi ve topladığı bilgiler silinir. Kalıcı tanımlama bilgileri bilgisayarınızda veya diğer bir aygıtta saklanır ve oturumunuzu kapatmanızdan sonra da aynı yerde kalırlar; kalıcı tanımlama bilgileri siz el ile silinceye veya tarayıcınız kalıcı tanımlama bilgisi dosyasındaki önceden belirlenen süreye göre tanımlama bilgisini silinceye kadar bilgisayardan kaldırılmazlar. Bu web sitesinde her iki türdeki tanımlama bilgileri kullanılmaktadır, aşağıdaki tabloya bakın.


Birinci taraf tanımlama bilgileri bizim tarafımızdan ayarlanır. Üçüncü taraf tanımlama bilgileri ise diğer kuruluşlar tarafından ayarlanır. Bu web sitesinde hem birinci taraf hem de üçüncü taraf tanımlama bilgileri kullanılmaktadır, aşağıdaki tabloya bakın. Aşağıdaki 2. bölümde üçüncü taraf tanımlama bilgileriyle, özellikle de pazarlama ve analitik tanımlama bilgileriyle ilgili ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır.


2. Tanımlama bilgilerimiz nasıl kategorize edilir?

 

Web sitemizde kullanılan tanımlama bilgilerini, İngiltere Milletlerarası Ticaret Organizasyonu'nun (ICC) tanımlama bilgileri kılavuzuna göre, aşağıdaki tanımlar kapsamında kategorize etmeye karar verdik:

 

Bu web sitesi platformunun çalışması için "kesinlikle gerekli" olan tanımlama bilgileri. Kullanıcıların bu web sitesinde gezinmesi ve web sitesinin özelliklerini kullanabilmesi için bu tanımlama bilgilerinin kullanımı zorunludur.

"Kullanıcıların bu web sitesinde nasıl gezindiklerini gösteren, örneğin hangi sayfaların kullanıcılar tarafından en sık ziyaret edildiği gibi bilgileri toplayan "performans" tanımlama bilgileri. Bu tanımlama bilgileri kullanıcıların web sitemizle nasıl etkileşime girdiklerini tanımlar; kullanıcıların hangi sayfalarda beklemek zorunda kaldıklarını, hangi sayfaların sıkça kullanılmadığını, yüklenmesi uzun süren sayfaları, kullanıcıların hangi sayfaları hangi sırayla ziyaret etme eğiliminde olduklarını gösterir. Tüm bu bilgiler gelecekte bizi yeniden ziyaret eden kullanıcılara daha kullanışlı bir web sitesi sunabilmemiz için, sitemizi düzenlememizde ve geliştirmemizde bize yardımcı olur.

Bu web sitesinin yaptığınız seçimleri hatırlamasını sağlayan "işlevsellik" tanımlama bilgileri.

 

Tanımlama bilgileri hakkında genel bilgiler almak ve bunları tarayıcınızda nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmek için, www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edin. Bu web sitesinde kullanılan tanımlama bilgileri hakkında sorularınız olursa bizimle iletişim kurun (bkz. 5. Bölüm).

 

Tanımlama bilgisi türü

Tanımlama bilgisinin amacı

Tanımlama bilgisinin ömrü: kalıcı veya oturuma özel

Birinci veya üçüncü taraf tanımlama bilgisi

ICC İngiltere Tanımlama Bilgisi Kılavuzunda tanımlanan şekilde ait olduğu kategori

Gizliliğe etkisi (düşük/orta/yüksek)

İşlemlerin çalışması için zorunlu

Özellikle bir tarayıcı oturumu sırasında gezinme durumunun ve rezervasyon bilgilerinin korunması ve temel alışveriş ve rezervasyon işlevleri için zorunludur. Bu tanımlama bilgisi olmadan, bu web sitesinde rezervasyon işlemleri çalışmaz.

Oturum Birinci taraf

Zorunlu ve işlevsellik

Düşük – Yalnızca oturum açma ve işlem gereklilikleriyle ilgili teknik ayrıntılar.

 

İşlemlerin çalışması için destekleyici

Temel arama, işlem ve rezervasyon yapma görevlerini destekler (yukarıya bakın).

Tarayıcının varsayılan tanımlama bilgisi bitiş zamanına bağlı olarak kalıcıdır

Birinci taraf

İşlevsellik

Düşük – Kişisel bilgi içermez.

Gezinti analitiği

Bir kullanıcının bu web sitesini nasıl kullandığını değerlendirir ve kullanıcı etkinliği hakkında raporlar oluşturur. Bir üçüncü taraf (örn. Omniture), bu tanımlama bilgisinin topladığı bilgileri saklar. Yasal gereklilikler nedeniyle veya üçüncü tarafların bu bilgileri örn. Omniture adına işlediği durumlarda, (örn. Omniture) bilgileri üçüncü taraflara açıklayabilir.

Toplanan veriler bu web sitesinin performansının ve tasarımının yönetilmesi için kullanılır.

Tarayıcının varsayılan tanımlama bilgisi bitiş zamanına bağlı olarak kalıcıdır

Birinci taraf ve üçüncü taraf

Performans

Orta – Kişisel bilgi içermez

 

3. Bu politika bağlantı verilen web siteleri için de geçerli midir?

 

Web sitelerimizde başka web sitelerine bağlantılar bulunabilir. Bu tanımlama bilgisi politikası yalnızca bu web sitesi için geçerlidir, yani başka web sitelerine bağlandığınızda bu sitelerin kendi tanımlama bilgisi politikalarını okumalısınız.

 

4. Bu tanımlama bilgisi politikası nasıl güncellenir?

 

Tanımlama bilgisi politikamızı düzenli olarak inceleriz ve yapılan güncellemeler web sayfamızda yayımlanır. Bu gizlilik politikası en son Ağustos 2012'de güncellenmiştir.

 

5. Bu tanımlama bilgisi politikasıyla ilgili sorularım olduğunda kiminle iletişim kurabilirim?

 

Tanımlama bilgisi politikamız veya sizinle ilgili sakladığımız bilgiler hakkında sorularınız olursa lütfen bizimle iletişim kurun.

E-posta yoluyla: cookiepolicyuk@rci.com

Veya web adresimizi ziyaret edin: Bizimle İletişim Kurun

Ya da bize yazın: RCI Europe & Middle East, Kettering Parkway, Kettering, Northants NN15 6EY.